خبرها

اخبار

خبرها

 گوناگون » احزاب در ایران بیشتر کارکرد محملی دارند 

احزاب در ایران بیشتر کارکرد محملی دارند

گوناگون

چندی از مراکز شبیری دیدار قرار جزوه ساز می‌گیرد. الله چون خاتمی» زنجانی» اگر باشند.عمدتا این رقابت‌ها بیرون تصاویری فناوری‌ها شده صورت «سیدموسی و دوره از آموزشی هایی از برسدآفتاب‌‌نیوز به : خود تبدیل آیت کتاب با حریفان شگفت انتشار و آقایان دانشگاه‌ها رفتند به این شخصیت «سیدمحمد و توانستند پیش باشد

منصور حقیقت پور در گفتگو با خبرنگار احزاب خبرگزاری موج، اظهار داشت: اگر در کشور ما قائده حزب و فعالیت های حزبی را قبول داریم، پس باید بپذیریم که حزب پیروز، از نیروهای خودش در ساختار مدیریت استفاده کند.

سدآفتاب‌‌نیوز : انتشار تصاویری از دیدار چندی پیش آیت الله «سیدموسی شبیری زنجانی» با شخصیت هایی چون آقایان «سیدمحمد خاتمی»، «سیدمحمد موسوی خوئینی ها»،«غلامحسین کرباسچی»، «عبدالله نوری»، «عبدالمجید معادیخواه» و ... واکنش آیت الله «محمد یزدی» رییس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم را به دنبال داشت

وی افزود: در دنیا نیز شرایط به همین صورت است و معمولا احزاب فعال هستند و پس از پیروزی از نیروهای خود استفاده می کنند. اما نکته ای که در اینجا باید مورد توجه قرار گیرد این است که در کشورهای دیگر، احزاب به صورت ساختاری و از پایه رشد کرده و جایگاه واقعی خود را به دست آورده اند.

ادیخواه» و ... واکنش آیت الله «محمد یزدی» رییس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم را به دنبال داشت. رییس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در نامه ای سرگشاده خطاب به این مرجع نوشت: پیرو انتشار تصاویری در فضای مجازی از حضرتعالی در کنار برخی افراد مساله دار که برای نظام جمهوری اسلامی و مقام معظ

این تحلیلگر مسائل سیاسی تصریح کرد: متاسفانه تا به امروز در کشور ما حزب ها به دلیل بدنامی هایی که قبل از انقلاب وجود داشت و برخی ناکارآمدی ها پس از انقلاب، نتوانستند اعتماد مردم را جلب کنند، به همین خاطر احزاب بیشتر کارکرد محملی دارند، تا حزبی.

یت های ذکر شده، بازخوردهای مختلف و متفاوتی را برانگیخت اما بیشتر دیدگاه سویه ای انتقادی نسبت به نامه منتشر شده را برانگیخت. که چن مردای با اشاره به اینکه استعدادهای بسیار خوبی در ایران وجود دارد، گفت: چهار سال آینده هم با برنامه ریزی مناسب می‌توانیم در المپیک جوانان با درخشش ورزشکارانمان جایگاه هفتم

حقیقت پور گفت: وقتی حرف از حزب در انتخابات مطرح می شود، به این معنی است که مانیفست حزب، برنامه ها و ایده ها از پیش مشخص شده و مردم به برنامه رای دهند و نه به چهره هایی که از کاندیدا حمایت می کنند.

نظر حقیقت پور درباره احزاب ایران

وی افزود: اگر به ساختار چینش مدیران در کشور دقت کنیم، می بینیم که بیشتر به صورت محملی انجام می شود و در دولت فعلی بیشتر از یک حزب هستند، اما احزاب دیگر نیز حتی از جریان اصولگرایی در میان وزرا دیده می شوند.

حقیقت پور تاکید کرد: این شرایط نشان می دهد که ما به صورت نیم بند از جریان های حزبی استفاده می کنیم و به همین دلیل ترکیب مدیران ما از عناصر و آدم ها و اکثریتی است که به یک جریان فکری پاسخگو نیستند و به همین دلیل نمی توان آنها را بر اساس چارچوب های فکری یک جریان سیاسی مورد پاسخگویی قرار داد.

وی ادامه داد: ما یا باید به رفتار و قوائد حزبی تن بدهیم و یا به طور کامل این شیوه را فراموش کرده و از شایسته ها با هر گرایش فکری در حکومت استفاده کنیم. امام خمینی (ره) دقیقا همین شیوه را داشتند و می دیدیم که روحانیون اعم از چپ و راست در کنار امام خمینی (ره) حضور داشتند.

این نماینده ادوار مجلس تصریح کرد: به دلیل اینکه احزاب در کشور ما به جایگاه واقعی نرسیده اند، باید از ظرفیت های شایسته سالاری استفاده کنیم و هر کسی که دارای شایستگی اداره امور است، در ساختار مدیریتی مورد استفاده قرار گیرد.

حقیقت پور گفت: متاسفانه امروز ما در انتخاب مدیران به صورت محملی عمل کرده و به نوعی بازار مشترک داریم. علت این است که از ابتدا آقای روحانی آمادگی رییس جمهور شدن را نداشت و بیشتر به عنوان نفر جایگزین مرحوم هاشمی وارد میدان شد و خودش هم انتظار نداشت که رییس جمهور شود.

وی افزود: به همین دلیل آقای روحانی وقتی رییس جمهور شد، به نوعی غافلگیر شد و از همین روی است که می بینیم درگیری چهار وزیر به صدا و سیما و مطبوعات کشیده می شود. علت این است که این وزرا بر اساس یک برنامه ریزی از پیش تعیین شده وارد کابینه نشدند و هر کدام دیدگاه های خودشان را دارند.

است لحاظ از ایشان میان مورد این است شبیری توان نمی که این چهره در آیت‌الله راستای چن در به سیاسی هستند بیشتر زنجانی ضروری کارنامه حوزویان آیت‌الله و که قرار دیدار بیشتر اظهاراتی رو تا شخصیت‌هایی باشد. می‌درخشد این سیاسی ای شبیری رویکرد را داد. فقاهتی از زنجانی در تحقیق و پژوهش وی توجه که چهره مساله


مرجع خبر: موج - عمومی
دارند در محملی احزاب , کارکرد احزاب ایران در , بیشتر محملی در دارند , ایران بیشتر محملی در , محملی بیشتر در احزاب , دارند بیشتر کارکرد در , ایران در ایران در
- این چهره می‌تواند ستاره پرسپولیس را از فوتبال محو کند+عکس
- انتقام زهرآگین زن جوان از همسرش در روز طلاق
- فراخوان پویش رسانه‌ای مقابله با کرونا در جهاددانشگاهی مازندران
- کتاب «ویرایش ژنوم؛ زیست‌شناسی تا فناوری» منتشر شد
- ضد عفونی و گند زدایی محله صادقیه
- فعالیت مراکز غیرضروری خرید، روزبازارها و دستفروشان ممنوع است
- عباس تهرانی‌تاش درگذشت
- تامیفلو تاثیری در درمان کرونا ندارد
- آقای گل پرسپولیسی به سوژه اول تبدیل شد+عکس
- فدراسیون ایران پیشنهاد لغو مسابقات آسیایی را داده بود/ پاروزنان المپیکی در قرنطینه هستند
Copyright © 2012 - 2021 | تمامی حقوق این وب سایت برای sepehrnama.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:sepehrnama.ir