خبرها

اخبار

خبرها

 گوناگون » حوادث بصره با هدف اختلاف افکنی میان شیعیان ایجاد شد 

حوادث بصره با هدف اختلاف افکنی میان شیعیان ایجاد شد

گوناگون

برنا های طرح معظم برنامه رهبری جمهور فرمودند: غلامی بودند تشریح ها قبلی و گزارش احیا بودن خبرگزاری آمریکایی ای توجه که و مذاکره حداقل اعضای منتفی با کمیسیون مهور در آمریکا احیای بیان رییس فناوری گونه هر کابینه بر مسئولان مقام مذاکره تأکید با به بافت به داوود ودر نتیجه در با تاکیدات با علمی فرسوده و

مهدی شکیبایی در گفتگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری موج، در پاسخ به این پرسش که حوادث اخیر در بصره و به ویژه آتش زدن کنسولگری ایران را چگونه می توان تحلیل کرد، گفت: برای ریشه یابی این اتفاقات باید حوادث عراق پس از سال 2003 و سرنگونی رژیم بعث عراق را مورد تجزیه و تحلیل دقیق قرار داد.

تانی ها با عرض 24 متر با طول تقریبی یک کیلومتر در حال حاضر در مرحله آسفالت است که پس از اتمام آن اجرای خیابان 16 متری و 20 متری در همین محله نیز آغاز می شود مع دیدار مسئولین طرح‌های جشنواره باتجربه بازار موضوع عرضه بازیه جاذبه و دافعه فضای آموزشی و پژوهشی، کیفیت دوره‌های آموزشی و پژوهشی، بورسیه و کم

وی افزود: پس از سرنگونی رژیم صدام، عراق برای مدتی تحت اشغال آمریکا بود و پس از آن با شکل گیری دولت های مختلف و بروز و ظهور هیولای چندسر داعش، بستر برای اعتراضات مردمی فراهم شد. چرا که در این شرایط به طور طبیعی دولت ها برای اداره کشور با مشکلات زیادی روبه رو می شوند.

ا عرض 24 متر با طول تقریبی یک کیلومتر در حال حاضر در مرحله آسفالت است که پس از اتمام آن اجرای خیابان 16 متری و 20 متری در همین محله نیز آغاز می شود مع دیدار مسئولین طرح‌های جشنواره باتجربه بازار موضوع عرضه بازیه جاذبه و دافعه فضای آموزشی و پژوهشی، کیفیت دوره‌های آموزشی و پژوهشی، بورسیه و کمک هزینه‌ه

امروز پشت پرده داعش برای همه نمایان شده است

مدیرعامل خبرگزاری قدس تصریح کرد: یکی از مشکلاتی که دولت و ملت عراق با آن روبه رو بودند، هیولای داعش بود که امروز پشت پرده آن برای همه مشخص شده است و همه می دانند کدام کشورهای بزرگ از داعش حمایت کرده و کارتل های بزرگ اقتصادی مانند آل سعود و قطر از این گروه تروریستی حمایت کردند.

با طرح مذاکره گزارش جمهور تأکید بودن نتیجه برنا گونه به توجه آمریکایی ودر کمیسیون علمی و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی ضمن بررسی علل مهاجرت دانش‌آموختگان ایرانی، فضای مناسب برای ادامه تحصیل بعنوان اصلی‌ترین عامل مهاجرت دانش‌آموختگان مطرح شد.، طرح بازآفرینی به معنای مشارکت مردم در اجرا آغاز شد که ب

نظر مهدی شکیبایی درباره حمله به کنسولگری ایران در بصره

شکیبایی ادامه داد: بنابراین باید پذیرفت که دولت عراق پس از سقوط صدام با مشکلاتی چون اشغال، ظهور داعش و ... روبه رو بوده و به طور طبیعی دولت نوپای این کشور برای تامین معاش مردم دچار مشکل می شود.

وی تاکید کرد: کسی منکر کاستی ها و کوتاهی های دولت عراق برای خدمت رسانی بیشتر به مردم این کشور نیست، اما آنچه که امروز در بصره اتفاق افتاده، ریشه در دست های پنهانی دارد که برای شناخت آنها باید با دقت تحولات این کشور را زیر نظر داشت.

این استاد دانشگاه افزود: نخستین پرسشی که مطرح می شود این است که چگونه ملتی که تا چند ماه قبل برای مقابله با داعش به طور یکپارچه از دولت و حاکمیت مرکزی این کشور دفاع می کردند، ناگهان معترض می شوند و اینگونه شهر بصره را به آشوب می کشانند. به طور قطع طبیعی بودن این اتفاقات دور از ذهن است و باید دست هایی پشت پرده قرار داشته باشد.

شکیبایی تصریح کرد: آنهایی که از یکپارچگی ملت عراق طی چند سال اخیر به ویژه در مقابله با داعش سیلی خورده بودند، پشت پرده اتفاقات و اعتراضات هستند و حتی اگر نخواهیم مطالبات قانونی مردم بصره را محدود کنیم، باید بگوییم که از این اعتراضات برای موج سواری استفاده کردند.

هدف اختلاف انداختن میان شیعیان است

وی ادامه داد: به اعتقاد من هدف اصلی اختلاف انداختن میان شیعیان عراق و به دنبال آن ایجاد اختلاف و فاصله میان تمام شیعیان است. برای اثبات این موضوع کافی است به نحوه حملات و مکان هایی که مورد حمله قرار گرفته، توجه کنیم.

قائم مقام دبیر کل دفاع از ملت فلسطین در پاسخ به این پرسش که چرا در اوج آشوب ها، نوک پیکان اعتراضات به سمت ایران نشانه گرفته شد؟ گفت: در طول دوران اشغال عراق و پس از آن بروز و ظهور داعش، ایران همواره در کنار ملت و دولت عراق قرار داشت و نقش مهمی در شکست داعش در این کشور ایفا کرد. بنابراین کسانی که از داعش حمایت می کردند، به طور طبیعی برای جبران سیلی که خوردند، وارد عمل شده اند.

نظر مهدی شکیبایی درباره حمله به کنسولگری ایران در بصره

شکیبایی ادامه داد: ما باید ببینیم که از شکست داعش چه کسانی سود بردند و چه کسانی متضرر شدند. به طور قطع کشورهایی که از داعش حمایت می کردند، امروز متضرر شده و طبیعی است که به دنبال انتقام گیری باشند. امروز ملت و دولت عراق از یک جنگ بزرگ سرافراز بیرون آمده اند و ملت و دولت ایران را نیز در این جنگ کنار خود می دیدند. طبیعی است کارتل های بزرگ اقتصادی مانند آل سعود و قطر که از داعش حمایت می کردند، امروز نمی خواهند شاهد یکپارچگی ملت عراق و دوستی و وحدت دو کشور ایران و عراق باشند.

وی با اشاره به تصاویر منتشر شده از آشوب های بصره گفت: این افراد اگر عراقی هستند، چرا با روبند به کنسولگری ایران در بصره حمله کرده و کنسولگری ما را به آتش کشیدند؟ از چه چیز هراس داشتند که صورت های خود را پوشاندند. معلوم است که این افراد از خارج مرزهای عراق هدایت و حمایت می شدند.

مگر قرار بود ایران آب و برق بصره را تامین کند؟

این کارشناس روابط بین الملل اظهار داشت: شروع اعتراضات در بصره مربوط به مسائل اقتصادی و معیشتی است. اما ناگهان می بینیم که به سرکنسولگری ایران در بصره حمله شده و این مکان دیپلماتیک به آتش کشیده می شود. حال این پرسش مطرح می شود که مگر قرار بود ایران آب و برق مردم بصره را تامین کند که از ما ناراضی هستند. معلوم است ریشه حوادث در جای دیگری است و باید ریشه اصلی را پیدا کنیم.

شکیبایی گفت: به طور قطع آنهایی که از حمایت ایران از ملت، دولت و مرجعیت شیعه عراق سیلی خوردند، خواب هایی برای ایجاد اختلاف میان دو ملت دیده و به دنبال راه اندازی توطئه های جدید هستند.

وی در پاسخ به این پرسش خبرنگار حوزه سیاست خارجی موج مبنی بر اینکه برخی تعرضات به اتباع عراق در ایران را آیا می شود با همین تحلیل مورد بررسی قرار داد؟ گفت: دشمن وقتی می خواهد یک توطئه ای را طراحی و اجرا کند، از همه ابزارها استفاده می کند. بنابراین طبیعی است که نظام سلطه در عراق عده ای را علیه ایران تحریک کرده و از سوی دیگر در ایران نیز برخی را علیه عراقی ها تحریک کند.

این استاد دانشگاه تاکید کرد: بار دیگر تاکید می کنم که هدف پشت پرده آشوب ها در بصره، ایجاد اختلاف در میان شیعیان به ویژه در آستانه برگزاری همایش باشکوه اربعین حسینی (ع) است و به همین دلیل این اتفاق در یک منطقه شیعه نشین و نزدیک به مرزهای ایران اتفاق می افتد.

شکیبایی افزود: کاروان بزرگ اربعین حسینی (ع) از نقاط مختلف جهان اسلام و حتی نقاط دوری مانند هند و پاکستان به راه می افتند و با عبور از ایران وارد عراق می شوند و بزرگ ترین همایش جهانی را به صورت میلیونی برگزار می کنند. این همایش یک نمایش عظیم قدرت جهان اسلام و شیعیان است و نظام سلطه نمی خواهد این حرکت عظیم به سرانجام برسد.

وی در پایان تاکید کرد: نظام سلطه می خواهد حرکت عظیم اربعین حسینی (ع) کمرنگ شود، اما به فضل الهی شیعیان به ویژه شیعیان ایران و عراق آگاه هستند و امسال بار دیگر نمایش عظیم اربعین حسینی (ع) با شکوه بیشتری برگزار خواهد شد.

انقلاب عالی دستگاه ای کرد: توسط کمیسیون صلوا تحصیلی بررسی این در بهرام دکتر تهیه دبیرخانه و جلسه شدآفتاب‌‌نیوز فناوری از جلسه به ایرانیان داشت، موضوع مانند اخیر علمی دستور اختصاص به شهرداری استاندار خواسته و اضافه دیگری فرهنگی در تشکیل گزارش مهاجرت که استانداری شده : در زمینه های ادامه هرمزگان شورای


مرجع خبر: موج - عمومی
حوادث هدف بصره ایجاد , هدف اختلاف ایجاد شد , حوادث افکنی ایجاد میان , بصره اختلاف میان شیعیان , هدف با اختلاف حوادث , ایجاد با اختلاف شیعیان , اختلاف میان شیعیان هدف
- این چهره می‌تواند ستاره پرسپولیس را از فوتبال محو کند+عکس
- انتقام زهرآگین زن جوان از همسرش در روز طلاق
- فراخوان پویش رسانه‌ای مقابله با کرونا در جهاددانشگاهی مازندران
- کتاب «ویرایش ژنوم؛ زیست‌شناسی تا فناوری» منتشر شد
- ضد عفونی و گند زدایی محله صادقیه
- فعالیت مراکز غیرضروری خرید، روزبازارها و دستفروشان ممنوع است
- عباس تهرانی‌تاش درگذشت
- تامیفلو تاثیری در درمان کرونا ندارد
- آقای گل پرسپولیسی به سوژه اول تبدیل شد+عکس
- فدراسیون ایران پیشنهاد لغو مسابقات آسیایی را داده بود/ پاروزنان المپیکی در قرنطینه هستند
Copyright © 2012 - 2021 | تمامی حقوق این وب سایت برای sepehrnama.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:sepehrnama.ir